بهترین شعرهایی که می خونم...

سید مهدی موسوی

نوشته شده توسط :علیرضا
پنجشنبه 10 شهریور 1390-10:33 ب.ظ


عشق چیز مردانه ای ست
گاهی لخت توی خانه می گردد
گاهی روی تختت می خوابد
و گاهی که می خواهی
روی شانه های ارضا شده اش گریه کنی
رفته است
................

سید مهدی موسوی
نظرات() 


شایان
سه شنبه 15 شهریور 1390 06:38 ب.ظ
8 سیدمهدی موسوی شاعر خوبی است. یک شاعر خوب متوسط. فقط همین. اما تصور کنید اگر فضای چندبعدی و پر از امکانات وب در اختیار ایشان نبود و ایشان هم مثل دیگران فقط با چاپ اشعارشان قرار بود معرفی شوند، جایگاه ایشان در میان شاعران واقعی این مرز و بوم کجا بود؟ شما دوست عزیزی که این سطرها را می‌خوانید و احتمالا این نوشته را غیرمنصفانه می‌دانید، از خودتان بپرسید چگونه با سیدمهدی موسوی آشنا شده‌اید؟ از طریق گلی که در کامنت‌دانی وبلاگتان گذاشته؟ یا تبلیغات اینترنتی دیگر؟ مطمئنم یکی از ادبا و شعرای مطرح کشور یا استادان و منتقدان ادبیات ایشان را به شما معرفی نکرده است. (البته منظورم از شعرای مطرح، دار و دسته‌ی خود ایشان نیست.)
سه شنبه 15 شهریور 1390 06:35 ب.ظ

7. احتمالا سیدمهدی موسوی معنی نارسیسیسم را می‌داند. برای دوستان جوانی كه نمی‌دانند می‌نویسم: نارسیسیسم نوعی بیماری روانی است كه در فارسی می‌توان آن را خودشیفتگی معنی كرد.
شایان
سه شنبه 15 شهریور 1390 06:35 ب.ظ
سلام
نقدی منصفانه بر شخصیت اینترنتی مهدی موسوی
1. بعضی از شعرهای آقای موسوی زیبا هستند و بعضی متوسط و بعضی هم بد. مثل هر شاعر دیگری.
2. اگر ایشان از ده سال پیش تا كنون پیشرفتی نكرده باشد یعنی درجا زده است. پس نظر دوستی كه گفته ایشان ده سال پیش هم همین طور شعر می گفته در واقع مثل دوستی خاله خرسه است.
3. آقای موسوی در كنار شعر گفتن، جوسازی اطراف خودشان را خیلی خوب بلدند و خیلی جدی و با نقشه آن را پیش می‌برند. مدتی وبلاگ ایشان را دنبال كردم و دیدم هر چند روز یك بار با ژستی بزرگوارانه به دشمنانی فرضی (بدون هیچ ارجاع روشنی) اشاره می‌كنند و از دوستان (بخوانید مریدان) خود می‌خواهند كه در مقابل دشمنی این دشمنان گذشت داشته باشند. به این ترتیب با مظلوم‌نمایی موفق می‌شوند تعدادی از مخاطبان بخصوص جوانان كم سن وسال تر را از نظر احساسی تحت تاثیر قرار دهند.
4. در كنار اقدام فوق، ایشان به اشكال مختلف سعی می كنند پرخواننده بودن و معروف بودن خود را تبلیغ كنند. در هر پستی از پست‌های وبلاگشان به شعرهای تكراریشان در وبلاگ‌های دیگر لینك می‌دهند تا نشان دهند دیگران چقدر دوستشان دارند!
5. در كنار اینها از ادعاهای عجیب و غریب و غالبا غیر واقعی هم غافل نمی‌شوند چون می‌دانند مریدان لازم است از ایشان چهره‌ای در حد ادبای بزرگ در ذهن داشته باشند. ادعاهایی مثل خواندن آثار ادبی غربی به زبان اصلی! تمام وقت خود را به مطالعه و فعالیت ادبی و هنری گذراندن! استحقاق جایزه‌ی نوبل را داشتن و...
6. گاهی ارجاع به آنچه وجود ندارد می‌تواند خلقی را فریب دهد. موسوی گاهی تعداد و حجم آثارش را بیشتر از آنچه واقعا هستند معرفی می‌كند. مثلا درباره شعر كوتاهی (عشق چیز مردانه ای است گاهی لخت توی خانه می گردد...) می‌گوید قسمتی از شعر بلندی است كه یازده سال پیش گفته‌ام و ... (در واقع شعر بلندی وجود ندارد و هرچه هست همین است كه منتشر شده) فایده این كار این است كه مخاطب فكر می‌كند چون همه آثار این شاعر را ندیده و نخوانده نمی‌تواند درباره او قضاوت كند و با خود می‌گوید از كجا معلوم كه آثاری كه من نخوانده و ندیده‌ام بهتر از اینهایی كه منتشر شده‌اند نباشد؟! زیركانه است، نه؟


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic